• osmbanner1.png
  • osmbanner2.png
  • osmbanner3.png

Committee(continue to update)

XXI Symposium Neuroradiologicum
Honorary President Tsuen CHANG
Deh-Ming CHANG
President Wan-Yuo GUO
Vice President Yukunori KOROGI (Japan)
Sang-Joon KIM (Korea)
Michael SÖDERMAN (Sweden)
Sandy C.Y. CHEN(Taiwan)
Ho-Fai WONG(Taiwan)
Secretary General Chao-Bao LUO
Vice Secretary General Feng-Chi CHANG
International Scientific Committee
Soonme CHA (USA) Timo KRINGS (Canada) Chip TRUWIT (USA)
Christopher FILLIPI (USA) Pina SANELLI (USA) Max WINTERMARK (USA)
Gheorghe IANA (Romania) Danisia HABA (Romania) Ioana LUPESCU(Romania)
Jens Fiehler(Germany) Beatriz Brea(Spain) Claudio C. V. Staut (Brazil)
Antônio Carlos dos Santos (Brazil) Glerystane Roosevelt Borges de Holanda (Brazil) Guilberto Minguetti(Brazil)
Pablo Picasso Araújo Coimbra (Brazil) Antônio José da Rocha (Brazil) Carlos Gustavo Coutinho Abath (Brazil)
José Guilherme Mendes Pereira Caldas (Brazil) Antônio Carvalho Barros Lira (Brazil) Antônio Ronaldo Spotti (Brazil)
Claudio Campi Castro (Brazil) Benjamim Wolf Handfas (Brazil) Fabiane Lorenzoni Sesti (Brazil)
Maria de Fátima Viana Vasco Aragão (Brazil) Francisco José Mont Alverne (Brazil) José Guilherme M. P. Caldas (Brazil)
Antônio José da Rocha (Brazil) Lázaro Luís Faria do Amaral (Brazil) Leonardo Modesti Vedolin (Brazil)
Luiz Antônio Pezzi Portela (Brazil) Henrique Carrete Junior (Brazil) Ronie Leo Piske (Brazil)
Elias Fouad Rabahi (Brazil) Renato Adam Mendonça (Brazil) Marco Túlio Salles Rezende (Brazil)
Paulo Eloy Passos Filho (Brazil) Leandro Tavares Lucatto (Brazil) Rene Lenhardt (Brazil)
Daniel Giansante Abud (Brazil) Edla Chadrycki (Brazil) José Maria Modenesi Freitas (Brazil)
Lara A. Brandão (Brazil) Cláudia da Costa Leite (Brazil) Christiane M. Siqueira Campos (Brazil)
Seung-Koo Lee(Korea) Ho Sung Kim(Korea) Seung Hong Choi (Korea)
Deok Hee Lee(Korea) Jung-Eun Cheon(Korea) Joon Woo Lee(Korea)
International Advisory Committee
Walter KUCHARCZYK (Canada) Howard ROWLEY (USA) Gordon SZE (USA)
Laurie LOEVNER (USA) Pam SCHAEFFER (USA) David YOUSEM (USA)
Cristian MIHALEA (Romania) Christoph Groden (Germany) Arnd Dörfler(Germany)
Tobias Struffert (Germany) Alex Rovira (Spain) Claudio C. V. Staut (Brazil)
Luiz Antonio Pezzi Portela (Brazil) Guilberto Minguetti (Brazil) Antonio Ronaldo Spotti (Brazil)
Glerystane Roosevelt Borges de Holanda (Brazil) Antônio José da Rocha (Brazil) Renato Adam Mendonça (Brazil)
Lázaro Luís Faria do Amaral (Brazil) José Guilherme M. P. Caldas (Brazil) Daniel Giansante Abud (Brazil)
Ronie Leo Piske (Brazil) José Maria Modenesi Freitas (Brazil) Paulo P. Passos (Brazil)
Francisco José Mont Alverne (Brazil) Marco Túlio Salles Rezende (Brazil) Kee-Hyun Chang(Korea)
Dong Ik Kim(Korea) Sang Joon Kim(Korea) Seung Kug Baik(Korea)
In-One Kim(Korea) Myung Jin Shin(Korea)
Local Advisory Committee
Cheng-Yen CHANG Jane C.Y. HSU Yi-Hong CHOU
San-Kan LEE Chien-Fan YANG Guo-Cheng LIN
Local Executive Committee
Hon-Man LIU Michael M.H. TENG  
International Organizing Committee
James BARKOVICH (USA) Jacqueline BELLO (USA) Anne OSBORN (USA)
Norman BEAUCHAMP (USA) William DILLON (USA) Deborah Shatzkes(USA)
Douglas Phillips (USA) Richard Wiggins (USA) Ilona Schmalfuss (USA)
Doris D.M. Lin (USA) Alberto Cabrera Zubizarreta (Spain) Claudio C. V. Staut (Brazil)
Renato Adam Mendonça (Brazil) Antônio José da Rocha (Brazil) Luiz Antônio Pezzi Portela (Brazil)
José Guilherme M. P. Caldas (Brazil) Daniel Giansante Abud (Brazil) Hyung Jin Kim(Korea)
Kookjin Ahn(Korea) Gyung Ho Chung(Korea) Byung Moon Kim(Korea)
Hye-Kyung Yoon(Korea) Doo Hoe Ha(Korea)
Local Organizing Committees
Wing P. CHAN Hsien-Ho HSU Jia-Hwia WANG
Yeun-Chung CHANG Guo-Shu HUANG Li-Jen WANG
Chi-Jen CHEN Sheng-Che HUNG Hsu-Huei WENG
Clayton C.C. CHEN Ping-Hong LAI Ding-Kwo WU
Ran-Chou CHEN Yen-Jun LAI Fei-Shih YANG
Yao-Liang CHEN Kwo-Whei LEE Pao-Sheng YEN
Sho-Jen CHENG Tiffany T.F. SHIH Rheun-Chuan LEE
Yu-Fan CHENG Chui-Mei TIU Ching-Po LIN
Hong-Jen CHIOU Yu-Kun TSUI Jiing-Feng LIRNG
Yi-You CHIOU Yeu-Sheng TYAN Shu-Hang NG
Hsiao-Wen CHUNG Wen-Sheng TZENG Huay-Ben PAN
Mein-Kai GUENG Yung-Liang WAN Wu-Chung SHEN